A+ A A-
14 Feb
Voteaza acest articol
(0 voturi)

De Ziua Indragostitilor, Crin si Tatoiu au atins praguri cosmice de delir

Deliranta Tatoiu şi ductilul Antonescu au făcut cap de afiş ieri pe reţeaua media care a împins vomitiv pe gåtul romånilor tåmpenia aşa-zisei Valentine’s Day, un şmen comercial pe cåt de ipocrit, pe atåt de greţos.

Toate agenţiile relatau înduioşător cum delicatul Crin, cu al său nume de plantă cu parfum mortuar, i-a oferit un parfum iubitei sale Adina, o duduie impresionantă, vastă, cu degetuţele ca nişte cårnăciori, depăşind cu vreo 30 de chile imaginea clasică a junei de care te-ai putea îndrăgosti vreodată.

O imagine iconică a unei virtuale muze a îndrăgostiţilor... Atåta gingăşie diafană şi dexteritate a manifestării erosului de cartier emană dintr-însul Crin - în declaraţiile de presă desigur, că ţi se apleacă ca de la magiun lipicios împins cu de-a sila pe gåtlej. Capul de ştire: „Antonescu: De ziua îndrăgostiţilor, i-am luat soţiei un parfum; ce mi-a luat ea e secret“ avea peste 50 de reluări în tot atåtea surse de presă, de la Realitatea, desigur, la Mediafax dar şi site-uri specializate pe teme de love ca forgasmic.com.

Cu iscusinţă a strecurat şi tema impozitelor în mesajul său cast de îndrăgostit, marele om politic liberal, urmaşul lui Brătianu, practic (brrr). La partea cu secretul, însă, Crin a făcut să tresalte întreaga breaslă jurnalistică. Atunci când politicienii vorbesc de secret, automat imaginaţia ziariştilor se activează la incandescenţă.

Iar la ce secrete poate să ascundă Crin ne putem gândi la multe variante de cadou tainic provenit de la noua (the second) doamnă Antonescu: exemplarul original al Registrului Unic al informatorilor aflaţi în evidenţa Inspectoratului Judeţean al Securităţii judeţului Tulcea, o pereche de nădragi colanţi negri imitaţie de piele de şarpe boa şi un bici plus o pereche de cătuşe roz sau, în fine, galben culoarea PNL-ului - pentru satisfacerea în bedroom a celor mai ascunse proiecte libidinale ale armăsarului Crin, crescut în mediul aspru al păpurişului lipovenesc - ori un parfum mai aparte din esenţe de cianură proaspătă de la Compania Gold Corporation, căreia îi face reclamă şi PR duduia Adina la Parlamentul European.

Un fapt jenant, observat de mulţi comentatori, a fost ignorarea completă de Ziua Îndrăgostiţilor, de către Crin, a lui Ponta, amândoi etern îndrăgostiţi de putere, amândoi tinere speranţe ale mediului politico-securistic generat de Voiculescu-Iliescu, demoazele ce gravitează pe centura politicii, în exces înfierbântate de beţia puterii. Un simplu mesaj de amor, fără farafastâcuri din partea lui Crin către brebenelul de Ponta ar fi fost ceva atât de tandru, atât de frumos. N-a fost, n-a fost să fie...

Tatoiu şi raţele sale mandarine care o vor face să-şi înşele (iar) bărbatul

Pe lângă seria de declaraţii drăgăstoase ale lui Antonescu nu pot să nu menţionez mărturisirea publică de Valentine’s Day a Monicăi Tatoiu, un personaj care are unele puncte comune cu Antonescu, dacă ne gândim că a fost, în urmă cu şapte ani, candidata la Primăria Capitalei a securiştilor PC-ului lui Voiculescu, actualul şef al lui Crin. Crin şi Tatoiu au atins, în opinia mea, un maximum al penibilităţii cu ocazia acestei idioţenii de Valentine’s Day, promovată cu idioţi de acelaşi calibru - mă refer desigur la acest ipocrit sinistru şi la baba nebună deveniţi, nolens volens, doi vectori de vârf ai opiniei publice (Tatoiu este mai des prezentă pe micile ecrane decât reclama la tampoane vaginale). În perindările sale necontenite pe la televiziuni şi în apariţiile sale din tabloide, povesteşte ba lucruri năstruşnice, ba lucruri şocante.

Prezentă în weekend la Realitatea TV, anal-ista Monica Tatoiu - cum e mai nou prezentată -, o ventuză lipită de sticla televizorului, chestionată pe tema cadourilor care s-ar recomanda, în opinia sa expertă, pentru Valentine’s Day, aceasta ne-a avertizat foarte pătrunsă că anul 2011 este anul relaţiilor extraconjugale şi dacă vrem să ne păstrăm căsnicia trebuie să cumpărăm o pereche de raţe mandarine pe care să le aşezăm cu ciocurile îndreptate spre dormitor. Ea nu a specificat dacă raţele trebuie să fie vii - dar e evident că în cazul ăsta e greu de crezut că raţele ar sta locului ca blegele cu ciocurile aţintite către baldachinul băbăciunii. Iar dacă raţele ar lua-o la goană, evident nu ar mai putea sta cu ciocurile spre dormitor şi atunci, iată, am fi clar puşi în situaţia fără ieşire de a ne înşela partenerii. Dacă vreţi fidelitate asigurată, răţuştele mandarine trebuie ucise, e limpede ca lumina zilei. Trebuie decapitate şi căpăţânile micuţe încă zvâcnind trebuie îndreptate cu cioculeţele însângerate către patul conjugal. Am zis. Se mai ridică însă o întrebare: pentru cuplurile homosexuale, ca să iasă treaba - trebuie să cumpere perechi de răţoi cu răţoi şi, respectiv, de raţă cu raţă, la lesbiene?

Jurămintele de fidelitate ale lui Tatoiu şi experienţele vieţii sale sexuale tenebroase

Ieri, la „Happy Hour“, Monica Tatoiu urma să-şi reînnoiască jurămintele cu soţul ei. Celălalt soţ, nu primul, pe care l-a înşelat într-un tren la patru zile de la căsătorie. În 2008, povestea că la patru zile după ce s-a măritat şi-a tras-o la greu cu unu’ într-un tren: „abia mă căsătorisem de patru zile. Cunoscusem pe cineva, un român plecat din ţară de mai multă vreme, şi voiam să ne iubim, dar nu aveam unde. Aşa că am mers la gară şi ne-am urcat în primul tren care pleca. Întâmplarea a făcut ca acesta să fie un personal care mergea la Cluj. Ne-am urcat în tren, am intrat într-un compartiment de clasa I şi am făcut dragoste tot drumul până la Cluj.

Cel cu care mă căsătorisem atunci nu era Victor Tatoiu, actualul meu soţ. Sper să nu se supere că v-am făcut o astfel de mărturisire, însă pe vremea aceea făceam tot felul de nebunii. A fost o experienţă plăcută“.

Cu o altă ocazie, Monica Tatoiu nu stă pe gânduri şi mărturiseşte cum a dezvirginat-o Florin Călinescu în clasa a VIII-a. Spre lauda sa, Călinescu nu a comentat pe această temă promiscuă. În vremea socialismului, pe care am trăit-o mulţi, n-am auzit niciodată de fetiţe care să şi-o tragă în clasa a opta, nici măcar la liceele profesionale sau de ambliopi. Poate aşa lupta Tatoiu de pe atunci cu socialismul, pe cale sexuală. Ideea e că Moni a luptat mult şi bine dacă luăm în seamă mărturisirile sale deocheate, dar la ce i-a folosit, dacă idolul său este tot Ion Iliescu, cel mai moartea pasiunii dintre comunişti?

Pretinsa strălucită femeie de afaceri model, cea care dă sfaturi de viaţă tuturor, uită să povestească micile secrete ale ascensiunii sale în viaţă, plecată din block start ca fostă angajată a societăţii de comerţ exterior a Securităţii, ICE Dunărea. Evenimentele din ‘89 au găsit-o pe Monica Tatoiu angajată la ICE Dunărea, iar de aici a intrat în business, alături de persoane cunoscute pentru fraudele din perioada anilor ‘90. Cei care au protejat-o şi „saltat-o“ pe Monica Tatoiu au fost oamenii de încredere ai lui Voiculescu - printre care colonelul Gheorghe Bădiţă, fost director la ICE Dunărea, generalul Constantin Rotaru, fost director adjunct la ICE Dunărea şi director adjunct la Serviciul de Informaţii Externe, colonelul Constantin Gavril, şi el fost director adjunct la aceeaşi societate, generalul Aristotel Stamatoiu, director la ICE Dunărea şi fost şef al DIE, coloneii Constantin Anghelache şi Stelian Andronic, foşti şefi ai Compartimentului Aport Valutar Special.

„Modelul“ Tatoiu este de fapt un contraexemplu, o probă găunoasă de minciună şi de colportare de neadevăruri dincolo de orice limită a bunului-simţ, iar apariţiile sale televizuale în care îşi strigă cu stridenţă „certitudinile“ - pe fond clişee penibile cu pretenţii filozofice agnostice - capătă o dinamică de nebănuit, de film horror cu băbăciuni flatulente.

Erosul de bordel sătesc promovat de Tatoiu, cea care revarsă puhoaie de obscenităţi şi tâmpenii cu un debit verbal infernal, nu face decât să amplifice mizeria mediatică de zi cu zi eructată de Antenele lui Voiculescu şi iRealitatea lui SOV. Enervante peste măsură sunt însă ipocrizia şi nesimţirea de-a dreptul în care se scaldă bătrânica asta hiperactivă. Recent, în decembrie 2010, madame Tatoiu declara ritos că „nu vreau să mai trăiesc într-o ţară în care nu mai ai siguranţă pe stradă, nu vreau să trăiesc într-o ţară fără moralitate, în care agresivitatea şi promiscuitatea sunt la tot pasul. Nu vreau ca Victor, fiul meu, să crească într-o ţară fără moralitate, fără siguranţă, fără repere“. Aşadar Tatoiu şi-a anunţat decizia de a părăsi România deoarece nu mai suportă promovarea promiscuităţii, a lipsei de morală!! Când tocmai ea este promotorul acestor mizerii ce stârnesc un inexplicabil şi ingenuu totodată sentiment de hidoşenie umană, care ne fac pe unii dintre noi să ne dorim din răsputeri să se uşchească la naiba’n puii săi de raţă mandarină.

 

Scrieun comentariu

Se poate introduce HTML

(c) 2012 roncea.net & George Roncea. Toate drepturile rezervate.